Slingshot Game Technology, Inc. ( producent ) On Deck Interactive ( wydawca ) TopWare Poland ( dystrybutor PL ) sportowe ( snowboard ) / zręcznościowe 15 grudnia 2000 ( światowa data premiery ) 03 grudnia 2003 ( data wydania w Polsce ) PC tryb gry: single player nośnik: 1 CD wymagania wiekowe: brak ograniczeń cena w dniu premiery: 19,95 zł wymagania sprzętowe: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D (z obslugą OpenGL 1.1), 60MB na HDD, Windows 9x/ME/NT/2000
Realistyczny symulator jazdy na desce snowboardowej. Akcja gry kręci się wokół dwóch słynnych gór: Mamooth Mountain (Kalifornia) oraz miejsca zwanego jako Tuckerman Ravine (New Hampshire). Istotną cechą, o której warto wspomnieć są rozmiary plansz. Mierząc od szczytu góry jest to około 20 mil w każdym kierunku. Miłośników realistycznych symulacji ucieszy informacja o odwzorowaniu topografii terenu tych dwóch miejsc. Dane zaczerpnięto z amerykańskiej bazy geologicznej (US Geological Survey). Autorzy gry przygotowali kilkanaście zróżnicowanych tras. Różnią się one stopniem trudności (różny stopień nachylenia zbocza góry, obecność większych czy mniejszych skoczni) przy czym warto zaznaczyć, iż gracz w każdej chwili może zjechać z utartego szlaku i zająć się eksploracją okolicy. Nie zabrakło licznych ramp i innych elementów otoczenia, które przydają się podczas wykonywania trików. Ponadto udostępniono funkcję Heli-Drop. Zgodnie z nazwą, gracz wyskakuje z zawieszonego w powietrzu śmigłowca a na dodatek w wybranym przez siebie miejscu. Jest to jedyny sposób na dotarcie do ukrytych lokacji. Po ukończeniu zjazdu można skorzystać z opcji replay - obejrzeć przejazd z różnych kamer, a całość zapisać na twardym dysku.
Model jazdy jest realistyczny. Co ciekawe, gra nie opiera się tylko i wyłącznie na odgórnie przygotowanych kombinacjach, które wykonuje się wciskając określone klawisze. Każdy skok czy trik na swój sposób jest unikalny. Jego wygląd jest uzależniony od wielu czynników, m.in. nastawienia snowboardzisty względem podłoża czy aktualnego środka ciężkości. Źle wymierzona akcja kończy się efektownym upadkiem. Grafika w Snow Ride jest mocno uproszczona. Ciekawostką są fotorealistyczne tła. Autorzy przygotowali również rozbudowaną ścieżkę dźwiękową (14 utworów) przy czym zabrakło znanych zespołów. Utwory są dość zróżnicowane (lekka dominacja rocka), na dodatek nagrano je w formacie CD-Audio dzięki czemu można ich odsłuchać w dowolnym odtwarzaczu CD.