Katalog wyszukanych fraz
Citizen Journalism - t by Krzysztof Kozek!


Planszówki przenoszone na komputer od wielu ju¿ lat ciesz± siê nies³abn±c± popularno¶ci± w¶ród starszych i m³odszych graczy. Takie tytu³y jak "Monopoly", "Clue", czy wydane niedawno w od¶wie¿onej wersji "Dyplomacy" (ulubiona gra s³ynnego sekretarza stanu USA, Henry Kissingera) szturmem podbi³y serca komputerowych maniaków. Oferowa³y bowiem ¶liczn± grafikê, atrakcyjn±, bezkrwaw± zabawê, a tak¿e mo¿liwo¶æ gry po sieci z kumplem - nie trzeba by³o przywdziewaæ kurtki i k³usowaæ na drug± stronê osiedla, je¶li nie dalej. Od lat jednak najwiêksz± estym± cieszy³y siê kolejne wersje "Risk".

Gra ta powsta³a w pierwszej po³owie lat siedemdziesi±tych i do¶æ szybko wyrobi³a sobie opiniê jednej z najciekawszych planszówek w historii. Zawodnicy obejmowali we w³adanie okre¶lone pañstwa (terytoria) wraz z wojskiem i ruszali w bój o w³adzê nad ¶wiatem. Kolejne podboje umo¿liwia³y im stopniowy rozwój armii, ta za¶ pcha³a ich do kolejnych zwyciêstw nad uci¶nionymi. Z czasem wydawca gry zacz±³ dostarczaæ liczne rozszerzenia (tak jak to by³o z doskonale znan± w Polsce "Magi± i Mieczem") powoduj±ce, ¿e rozgrywka stawa³a siê trudniejsza, coraz bardziej wymagaj±ca. A to pojawia³ siê element losowy, a to nowe jednostki czy sposoby przeliczania warto¶ci swych w³o¶ci, wreszcie trudniejszy sposób prowadzenia walki pcha³ miodno¶æ "Riska" ku poziomom, na którym przebywa³y tylko najlepsze gry.

Pierwszy komputerowy "Risk" pochodzi³ z koñca lat siedemdziesi±tych, by³ napisany w Basic'u i biega³ na mikrokomputerach Atari. Pó¼niej pojawia³y siê kolejne jego wersje - a to na Commodore, a to na Spectrum, na pierwsze PC, Amigê i ST-ka. W pocz±tku lat dziewiêædziesi±tych mieli¶my na rynku co najmniej kilkana¶cie ró¿nych odmian "Risków", tak wiêc wybieraæ w czym by³o.

Na luty roku 2000 znana i lubiana firma Hasbro zapowiedzia³a swoj± najnowsz± wersjê tego programu "Risk 2". Co prawda program o tym samym tytule (tyle ¿e wydany przez kogo¶ innego) pojawi³ siê ju¿ w 1992 roku, lecz nie przeszkodzi³o to brytyjskiej kompanii zaj±æ siê ponown± implementacj± tej wspania³ej planszówki na komputerach PC. Wszak czasy siê zmieniaj±, informatyczne standardy s± coraz bardziej wymuskane, a gracze wci±¿ kochaj± stare, dobre przeboje.

"Risk 2" bêdzie zajmowa³ ca³y jeden kompakt (dot±d mie¶ci³ siê na paru dyskietkach) i zaoferuje specjalny tryb "same-time play". Polega on mniej wiêcej na tym, i¿ ruchy wszystkich graczy wykonywane s± w tym samym czasie, dziêki czemu ro¶nie stopieñ realizmu, a mo¿liwo¶ci strategicznego i taktycznego planowania ulegaj± poszerzeniu. Znacznie ciekawsze bêdzie te¿ grafika (ach, ten postêp techniczny!) i d¼wiêk. Pole gry przedstawione bêdzie w trójwymiarze, za¶ wszelkie oznaczenia, tj. figury, cechowaæ siê bêd± tak±¿ w³a¶nie g³êbi±. Nowe miêdzymordzie (kto¶ wie, jak inaczej nazwaæ interface? Panel obs³ugi jako¶ mi nie le¿y) znacznie u³atwi zapoznawanie siê z gr±. Mapa wreszcie bêdzie przypominaæ nasz kochany glob, podzielony na jakie¶ 48 terytoriów zreszt±. System I-Com umo¿liwi zabawê z przeciwnikami z zupe³nie innych czê¶ci ¶wiata bez wzglêdu na to, jakimi jêzykami w³adaj± i jakie zasady spo³eczno-polityczne wyznaj±.

Nie wiadomo jeszcze, czy gra uka¿e siê w Polsce. Z pewno¶ci± jednak stanowiæ bêdzie atrakcyjn± zabawkê dla wszystkich mi³o¶ników strategii. Tak wiêc krzyczcie, piszcie, napierajcie, byæ mo¿e i u nas "Risk 2" odniesie sukces. Bo to, ¿e siê przyzwoicie sprzeda na zachodzie, jest ju¿ niemal pewne.


Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/141208077/PR1sk2_g3n_downarchive_.part1.rar http://rapidshare.com/files/141205661/PR1sk2_g3n_downarchive_.part2.rar Download bez limitów

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • limerykarnia.xlx.pl


  • © Citizen Journalism - t by Krzysztof Kozek! Design by Colombia Hosting